Aplikacja Weryfikująca XAdES

« wstecz
czwartek, 18 czerwca 2009

Udostępniona Aplikacja Weryfikująca jest kolejnym elementem linii produktowej do obiegu e-dokumentów. Poszerzamy swoją ofertę, umożliwiając swoim Klientom stosowanie dowolnego z formatów XAdES. Każdy z odbiorców plików podpisanych w formacie XAdES może zweryfikować bezpieczny podpis elektroniczny za pomocą tej właśnie aplikacji.

 

Aplikacja pozwala weryfikować wszystkie dokumenty podpisane w dowolnym rodzaju formatu XAdES, od XAdES-BES, do XAdES-A - niezależnie od faktu, e-podpisem którego Centrum Certyfikacji dokument jest podpisany. Aplikacja Weryfikująca pozwala weryfikować e-dokumenty z podpisem XAdES-A, -XL, -X,, -C, bez podłączenia do Internetu, całkowicie off-line.

Projektując naszą Aplikację wyszliśmy z założenia, że od samego początku powinna ona być cross-platformowa. Z tego względu nasza Aplikacja działa na każdym systemie wspierającym Javę. Z tego powodu udostępniamy przygotowane oddzielne wersje dla Windows, Linux oraz wersję z instalatorem, który ułatwia codzienne korzystanie z programu.


Pobierz aplikację weryfikującą XAdES - build 303 (aplikacja Windows - nie wymaga instalacji)

Pobierz aplikację weryfikującą XADeS - bulid 303 (wersja Windows - instalacyjna)

Pobierz aplikację weryfikującą XAdES - build 302 (aplikacja Linux - nie wymaga instalacji)


Forma podpisu XAdES zapewnia bezpieczeństwo długoterminowego przechowywania podpisanych elektronicznie dokumentów, poprzez umożliwienie weryfikacji podpisu elektronicznego po długim czasie (nawet 50 lat) od jego złożenia. Przy zachowaniu odpowiednich procedur przez stronę przedstawiającą plik w formacie XAdES, weryfikacja podpisu jest możliwa niezależnie od faktu zakończenia okresu ważności certyfikatu podpisującego czy utraty bezpieczeństwa użytych algorytmów kryptograficznych. Znakowanie czasem przez kwalifikowany podmiot świadczący usługi certyfikacyjne wywołuje w szczególności skutki prawne daty pewnej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. (Ustawa o podpisie elektronicznym - art. 7. ust. 2.).

 

Podpis elektroniczny może zostać umieszczony jest w oddzielnym pliku, powiązanym z podpisywanym plikiem lub odwrotnie podpis może stanowić kontener dla dokumentu, aplikacja umożliwia wyodrębnienie podpisanych danych osadzonych w XML.

 

Aplikacja weryfikująca XAdES autorstwa itBCG posiada Deklarację Zgodności zgodną z normą PN-EN 45014 (ogólne kryteria deklaracji zgodności składanej przez dostawcę) oraz zapewnia, że prezentowane przez nie podczas weryfikacji bezpiecznego podpisu elektronicznego dane będą odpowiadały danym podpisywanym.

 

Aplikacja weryfikacji XAdES pokazuje powiązane z danymi podpisanymi wszystkie atrybuty podpisu oraz ostrzega weryfikującego o braku możliwości jednoznacznej interpretacji danych zawartych w atrybutach bezpiecznego podpisu elektronicznego.

 

Dodatkowo aplikacja posiada bardzo rozbudowaną część pomocniczo-informacyjną, w której mogą Państwo znaleźć niezwykle dużo przydatnych informacji o samym formacie XAdES, jak również o pozostałych zagadnieniach, związanych z podpisem elektronicznym.

 

Zalecana minimalna konfiguracja sprzętowa dla Aplikacji Weryfikującej:


  • Systemy operacyjne: Windows/Linux/Mac OS X
  • Zgodne z wymaganiami używanego systemu operacyjnego oraz technologii co najmniej JAVA SE 6
  • Komputer z procesorem powyżej 800 MHz z rodziny Intel Pentium/Celeron, lub AMD Athlon/Sempron lub inny kompatybilny
  • 10 MB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji programu
  • Minimum 256 MB pamięci RAM, dla Windows Vista minimum 1 GB
  • Minimum karta SVGA (800x600)